В ПОШУКАХ МОЖЛИВОСТЕЙ РОЗШИРЕННЯ ГЕОГРАФІЇ МІЖНАРОДНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

29-го травня 2019 р. провідний науковий співробітник НДІ фіскальної політики, к.ю.н., с.н.с. Селезень П. О. мав зустріч з віце-президентом Національного податкового інституту при Державній податковій адміністрації Китаю Ванг Йінфенгом.

Заснований у 1984 р., Національний податковий інститут нині є ключовою установою для підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, що знаходиться в підпорядкуванні Державної податкової адміністрації Китаю. З 2003 р. функції інституту визначені як (1) освітня база щодо системи оподаткування, (2) тренінговий центр для службовців середньої та вищої ланки, (3) тренінгова база з міжнародного оподаткування та тренінгова і (4) дослідницька база з оподаткування. На базі того ж інституту відкрито Національний кібер-коледж ДПА Китаю у березні 2016 р. У тому ж місяці за сприяння міжнародних партнерів відкрито Багатосторонній податковий центр ОЕСР. Наразі на базі Національного податкового інституту функціонує також Міжнародна податкова академія Ініціативи “Один пояс, один шлях” (BeltandRoadInternationalTaxAcademyBRITA). Саме проведення в рамках останньої першого семінару, присвяченого вирішенню транскордонних податкових спорів, і уможливила зустріч представника УДФСУ з керівництвом Національного податкового інституту за активного сприяння співробітників Державної податкової адміністрації Китаю.

Серед п’ятнадцяти департаментів Національного податкового інституту, десять безпосередньо відповідають за реалізацію основних функцій установи: Департамент 1, який відповідальний за навчання та дослідницьку роботу з економіки, оподаткування та адміністративних питань; Департамент 2 – навчання та дослідження щодо податкових перевірок та податкового права; Департамент 3 – навчання та дослідження з політичних наук (політично інтегроване навчання), управління, психологічних тренінгів та зовнішніх зв’язків; Департамент 4 – переклади та тлумачення з іноземних мов та дослідження підходів ОЕСР. Крім того, є Департамент онлайн освіти; Департамент наукових досліджень; Центр екзаменування та оцінки; Департамент академічних зв’язків; Департамент зв’язків щодо стажування; Інформаційний центр (працює спільно з Департаментом онлайн освіти).

Наявність окремих підрозділів, відповідальних за аналітичне та дослідницьке супроводження ініціатив податкового відомства, безпосередньо підкреслює функціональну подібність діяльності Національного податкового інституту та НДІ фіскальної політики УДФСУ. З цієї причини, зустріч відбулась у надзвичайно плідній та конструктивній атмосфері, зокрема, сторони окреслили перспективні напрями проведення спільних наукових досліджень, можливості опублікування результатів досліджень в наукових виданнях один одного та доцільність взаємних обмінів викладачами і дослідниками. Представники китайської сторони на чолі з Ванг Йінфенгом виявили помітну зацікавленість в розвитку співпраці як з УФДСУ в цілому, так і НДІ фіскальної політики зокрема, відправною точкою якого має стати укладення рамкового договору про співпрацю.

Висловлюємо вдячність керівництву УДФСУ та Департаменту стратегічного розвитку та міжнародного співробітництва ДФС в цілому і його директору А. А. Александрову зокрема за надану підтримку під час підготовки візиту до Китаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *