МІЖНАРОДНА ТА МІЖГАЛУЗЕВА СПІВПРАЦЯ – СПІЛЬНІ ПОШУКИ ЕФЕКТИВНИХ ШЛЯХІВ ЗАПОБІГАННЯ НЕЗАКОННОГО ОБІГУ ХІМІЧНИХ РЕЧОВИН

31 травня 2017 року Хома Валерій Олександрович, провідний науковий співробітник Науково-дослідного центру митної справи НДІФП Університету державної фіскальної служби України, взяв участь у якості експерта у науково-практичному семінарі «Посилення реалізації Роттердамської конвенції в Україні та створення потужностей по боротьбі з незаконним обігом хімічних речовин», проведеного в рамках проекту Спеціальної Програми з довкілля ООН (ЮНЕП), що відбувся в Орхуському центрі (Міністерство екології та природних ресурсів України, м. Київ).

Під час зустрічі було заявлено про основні цілі проекту, серед яких виявлення слабких місць у виконанні Україною положень Роттердамської конвенції, зокрема щодо незаконного обігу хімічних речовин в Україні. Ще одним завданням, що реалізується цим міжнародним проектом, є створення в Україні інституціональних осередків реалізації положень Базельскої, Роттердамської, Стокгольмської та Мінаматської конвенції. Особливу увагу було приділено аналізу стану справ щодо боротьби нелегальним виготовленням, переміщенням через митний кордон та використанням пестицидів.

Також, в Орхуському центрі обговорювались питання міжгалузевої та міжнародної співпраці щодо запобігання контрабанді та виготовленню контрафактних хімічних речовин, які несуть значну небезпеку природному середовищу та людству, а в окремих випадках можуть бути використані як хімічна зброя.

Під час семінару були підтвердженні багаторічні наміри про співпрацю між представниками ООН (ЮНЕП), ООН (ФАО) та Науково-дослідного центру митної справи НДІФП Університету державної фіскальної служби України, а також обговорено перспективи подальших спільних заходів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *