НАУКОВЦІ НДЦМС ПРОЙШЛИ СТАЖУВАННЯ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ МИТНИЦІ ДФС

25-26 квітня 2018 р. науковці відділу удосконалення протидії митним правопорушенням Науково-дослідного центру митної справи Науково-дослідного інституту фіскальної політики УДФСУ Хома Валерій Олександрович та Капітанець Світлана Володимирівна пройшли короткострокове стажування на базі Закарпатської митниці ДФС. Дане стажування було передбачене планом роботи НДІФП УДФСУ на 2018 рік та проходило в межах теми ННТР «Нормативно-правовий та організаційний механізм запобігання та протидії незаконному переміщенню через митний кордон України тютюнових виробів», що виконується відповідно до Тематичного плану наукових (науково-технічних) робіт Державної фіскальної служби України на 2018 рік на замовлення Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС.

З метою якісного виконання зазначеної ННТР та враховуючи рівень накопиченого досвіду в питаннях протидії порушенням митних правил, пов’язаних з незаконним переміщенням через митний кордон України тютюнових виробів, науковці Науково-дослідного центру митної справи ознайомились з роботою структурних підрозділів Закарпатської митниці ДФС та мали низку зустрічей з фахівцями, зокрема з начальником юридичного відділу Дорофеєвою Л.М. та заступником начальника відділу провадження у справах про порушення митних правил управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Гелле В.Ф.

Впродовж стажування були обговорені такі питання:

1.     Практичні аспекти організаційно-правового забезпечення протидії незаконному переміщенню через митний кордон України тютюнових виробів та сировини.

2.     Підвищення ефективності організаційного механізму запобігання та протидії незаконному переміщенню через митний кордон України тютюнових виробів шляхом використання технічних засобів митного контролю.

3.     Проблемні питання функціонування системи запобігання та протидії незаконному переміщенню через митний кордон України тютюнових виробів та можливі шляхи їх вирішення.

Важливимта корисним елементом стажування стало відвідування митного поста «Тиса» Закарпатської митниці ДФС.

Хома В.О. та Капітанець С.В. не лише ознайомились з роботою митного поста, а й предметно поспілкувались зі спеціалістами-кінологами та фахівцями, що здійснюють поглиблений огляд транспортних засобів у спеціально обладнаних боксах. Науковцям були представлені та продемонстровані в роботі технічні засоби митного контролю такі, як ендоскоп, рентген-апарат «Rapiscan», вимірювач щільності тощо. Посадовці митного поста «Тиса» найближчим часом очікують отримання спектрографу, що суттєво посилить можливості системи ТЗМК, а також сприятиме більш якісному і швидкому здійсненню митного контролю товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон в зоні дії митного поста «Тиса». Також свою роботу з пошуку тютюнових виробів, що незаконно переміщуються через митний кордон, продемонструвала кінологічна команда.

Співпраця науковців та практиків триває.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *